Close

Listopad 22, 2018

Seksowny umysł – czy tylko wygląd nas pociąga?

Profesor, lekarz, informatyk czy prawnik… co w nich takiego pociągającego?

Dlaczego studentki potrafią wpatrywać się godzinami w swoich wykładowców?

Pewnie nie jeden mężczyzna zadaje sobie to pytanie… 🙂

 

Okazuje się, że dla niektórych osób (mowa tu o kobietach jak i o mężczyznach), decydującą cechą przy wyborze partnera jest… INTELIGENCJA.

Sapioseksualność, bo tak nazywany jest ten rodzaj preferencji seksualnej, to nic innego jak odczuwanie pociągu do osób z wysoką inteligencją.

Możliwość porozmawiania na różne tematy, inteligentny dowcip, możliwość czytania między wierszami… nic tak nie przyprawia o szybsze bicie serca jak mężczyzna z seksownym mózgiem.

Przystojniak z niezłą furą prosto z salonu? Tak, ale nie zawsze na stałe. Ogień i pożądanie pojawiające się na pierwszym spotkaniu często gasną bezpowrotnie po kilku randkach.

Zupełnie inaczej wyglądają pary sapioseksualne. Czy w łóżku również mogą rozmawiać? Tak, ale dzięki temu, że wiedzą o sobie już tak wiele, rozumieją się bez słów. Z łatwością odczytują nawzajem swoją mowę ciała, jedno spojrzenie może być bardziej wymowne niż tysiąc słów.

Według naukowców, w związku sapioseksualnym, intymność budowana jest na bazie stymulujących dyskusji, wzajemnych inspiracji, które działają na człowieka pobudzająco i podniecająco. Podobnie jak widok nagiego ciała. Specjaliści przekonują, że związki sapioseksualne są często dużo trwalsze, ponieważ więzi budowane są na zupełnie innym poziomie.

 

Dlaczego sexi mózg jest tak ważny w dzisiejszym świecie?

W dzisiejszych czasach kobiety są coraz bardziej samodzielne i niezależne. Szukają ciągłych wyzwań, a więc potrzebują partnera, który dorówna im w codziennym życiu. Potrzebują partnera, który będzie potrafił odnaleźć się w każdej sytuacji i wesprze w trudnych chwilach. Dziś stereotypowy macho odchodzi już do lamusa, a kobiety cenią sobie oryginalność i zaradność mężczyzn.

Także pamiętaj drogi mężczyzno, wartościowa kobieta na pewno zwróci na Ciebie uwagę, nawet jeśli nie będziesz miał na sobie ubrań z najnowszych kolekcji światowych domów mody czy drogiego zegarka na ręku. Kobieta potrafi dostrzec potencjał w mężczyźnie i wybierze takiego, który ma też coś do powiedzenia, wybierze takiego który ją zrozumie oraz takiego przy którym będzie mogła się rozwijać.

Pozdrawiam

I.